Skatepark betonowy - na co zwrócić uwagę?

Autor: Olga Bochenek-Dobrowolska 2018/10/15

Skateparki betonowe to rodzaj obiektów sportowych służących do uprawiania sportów wyczynowych oraz rekreacyjnych. Najważniejsze przy realizacji tego typu inwestycji jest zadbanie o najwyższe standardy bezpieczeństwa, funkcjonalność i zapewnienie komfortowego użytkowania obiektu przez długi czas. Obecnie jedną z najtrwalszych metod budowy skateparków jest technologia betonowa.

Skatepark Świecie

Na co zwrócić uwagę przy planowaniu inwestycji?

Najważniejszą sprawą przy planowaniu budowy skateparku betonowego jest wybranie doświadczonych wykonawców. Już na etapie projektu obiektu należy zwrócić uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Dopilnowanie najwyższych standardów może nie tylko przedłużyć trwałość budowli, ale dopasować ją do możliwości i potrzeb lokalnej społeczności. Dobrze zaprojektowany skatepark ma służyć mieszkańcom i być dla nich atrakcyjnym i przyjemnym miejscem spędzania czasu. Jest to możliwe tylko przy współpracy z doświadczonym biurem projektowym, które może pochwalić się bogatym portfolio podobnych koncepcji które po wcieleniu w życie są pozytywnie oceniane przez użytkowników.Dokładnie ta sama zasada dotyczy wyboru wykonawcy budowli. Na tym etapie profesjonalne i skrupulatne wykonanie szczegółów oraz zastosowana technologia mają ogromny wpływ na przyszłą trwałość obiektu oraz bezpieczeństwo użytkowników. Jednym ze sposobów uzyskania najlepszego efektu jest umieszczenie w kryteriach doboru wykonawcy konieczności posiadania w portfolio referencji w budowie skateparków konkretną technologią. Skatepark betonowy to nie jest zwykła budowa ale specjalistyczny obiekt wymagający umiejętności stosowania specyficznych dla niego technologii.Kiedy budować skatepark betonowy?

Ze względu na wymagający materiał i specyficzne technologie wykonania skateparku betonowego ważny jest termin prac. Najkorzystniejszym okresem jest czas od kwietnia do listopada. Wynika to z tego, że najkorzystniejsza do budowy betonowego parku temperatura to taka która utrzymuje się powyżej 5 stopni C. W tym okresie prowadzenie prac będzie najefektywniejsze a co za tym idzie tańsze.
 

Skatepark betonowy w Wąchocku

Poprzedni artykuł
 • 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die 10 the best skateparks in Poland you need to visit before you die

  Lista skateparków stale się wydłuża, na tego typu obiekty decyduje się coraz więcej miast. Na które z nich powinieneś wpaść obowiązkowo? Mamy dla Ciebie listę 10 najlepszych!

  Autor: skateparks, top 10, skateparks in poland 2022/02/10 Czytaj dalej
 • Skateart | obiekty sportowe + sztuka w przestrzeni miejskiej Skateart | obiekty sportowe + sztuka w przestrzeni miejskiej

  Gdy pierwsi skaterzy wyszli na miasto aby jeździć po schodkach, barierkach, ławkach – słowem zwykłych obiektach miejskich – nie zostali mile przyjęci. Był czas, gdy w niektórych stanach Stanów Zjednoczonych (które można uznać za kolebkę tego sportu) skate

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Jak wybrać wykonawcę skateparku betonowego? Jak wybrać wykonawcę skateparku betonowego?

  Moda na skateparki coraz szybciej podbija nowe miasta i miasteczka. Betonowe, drewniane, modułowe – wszystkie te typy możemy spotkać coraz częściach w parkach, na placach, w domach handlowych a także w popularnych w ostatnich latach zewnętrznych obiektach

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Skateplaza, skateart, bowl - style skateparków Skateplaza, skateart, bowl - style skateparków

  Skateparki. Gdzieniegdzie są jedynie malutką konstrukcją, przerywająca monotonie miasta, gdzie indziej to ogromne inwestycje zajmujące duży teren. Różnią się miedzy sobą wielkością, materiałem wykonania a przede wszystkim stylem.

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/09/20 Czytaj dalej
 • Wyczynowa jazda na hulajnodze – scootering Wyczynowa jazda na hulajnodze – scootering

  Tak jak na rowerze, rolkach czy desce, na hulajnodze można prezentować zapierające dech w piersiach popisy w skateparkach lub korzystając z infrastruktury miejskiej. Na naszych oczach miłość do jazdy na hulajnodze rozkwita, a riderów przybywa.

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/09/13 Czytaj dalej